Jak wybrać praktyczny prezent dla dziecka?

Dzieci

Urodziny, Dzień Dziecka, Mikołajki i wiele innych okazji, podczas których należy dać dzieciom prezent. W kalendarzu możemy znaleźć co najmniej kilka takich okazji, jednak gdzie szukać pomysłu na prezent? Zwłaszcza, jeśli chcemy aby prezent dla dziecka nie był czymś ciekawym i interesującym jedynie przez kilka minut. Ja bowiem wiadomo dzieci szybko tracą zainteresowanie rzeczami, a dzisiaj znajdziemy mnóstwo rzeczy dla naszych pociech, przy czym nie każda z tych rzeczy jest praktyczna, ciekawa czy rozwojowa.
Dlatego dzisiaj przyjrzymy się tematowi praktycznych prezentów dla dzieci.

Praktyczne prezenty dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla dziecka powinieneś pomyśleć o kilku kwestiach. Odpowiedź na te pytania sprawi zaś, że twój prezent na pewno będzie praktyczny, interesujący, ciekawy i co najważniejsze spodoba się i dzieciom i nieco odciąży rodziców.

Po pierwsze na jakim etapie rozwoju jest dziecko. Nie ma co się oszukiwać dziecko w wieku niemowlęcym będzie potrzebować innych stymulantów niż dziecko w wieku przedszkolnym, czy wczesnoszkolnym.
Tak więc praktycznymi prezentami dla dziecka w wieku niemowlęcym mogą być piłeczki sensoryczne lub książeczki pobudzające wzrok czy inne zmysły – jak takie piszczące lub miękkie, które dziecko może ściskać.
Dziecko w wieku dwa-trzy latka może za to potrzebować ubranek lub dużej liczby artykułów plastycznych, aby rozwijać swoją kreatywność.
Przedszkolakom na pewno przydadzą się mniejsze plecaczki na rzeczy do szkoły, artykuły plastyczne, ubranka czy nowe zabawki, które zastąpią mniejsze starych zabawek dla młodszych dzieci.
Dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej mogą za to potrzebować różnych ciekawych pomocy naukowych lub książek do rozwijania swoich pasji i uczenia się.

Po drugie – na jakie rzeczy dla dziecka rodzice wydają najwięcej pieniędzy w danym okresie. Praktyczny prezent dla dziecka jest bowiem wielką ulgą jeśli chodzi o budżet dom -owy jego rodziców. Dobrze trafiony plecak do szkoły dla dziecka, które idzie do szkoły lub nowe ubrania do szkoły to duża ulga w okresie przed szkołą, kiedy rodzice szykują wyprawki. Jeśli więc jest okazja do podarowania czegoś dziecku w okresie lato – jesień, warto zastanowić się nad czymś do szkoły.
W okresie letnim możemy również pomyśleć o czymś praktycznym na wakacje dla dziecka, jak dmuchane zabawki, kostium kąpielowy, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne, czy nowe przewiewne ubrania. Na pewno są to rzeczy, które sprawdzą się na jakimś rodzinnym wyjeździe.
Zimą natomiast niezwykle praktycznym prezentem dla dziecka może być kurtka, ubranie na długi rękaw, jakiś sweterek lub kożuszek, a nawet ciepłe kapcie i składniki do zrobienia ciepłego kakao z piankami, które rozgrzeje po zabawie na śniegu.
Wiosna zaś to moment w którym budzi się życie i można świetnie obudzić ciekawość dzieci, za pomocą coraz większej ilości zabawek na dwór, jak zabawki do piaskownicy, może nowa piłka, czy zestaw do grania w piłkę.

Po trzecie czego brakuje dziecku. Może się bowiem zdarzyć, że dziecku brakuje na przykład zabawy i czasu z dorosłymi, pewnych przedmiotów do szkoły czy pomocy naukowych, albo ruchu na świeżym powietrzu. Wtedy naszym prezentem możemy skłonić dziecko do czegoś lub wypełnić jakąś lukę.
Na przykład, jeśli dziecku brakuje zabawy z innymi lub czasu z dorosłym, możemy w ramach prezentu sprezentować mu mały wyjazd, nawet do kina czy do bawialni, gdzie będzie możliwość wspólnej zabawy i spędzenia wspólnie czasu.
W przypadku pomocy naukowych lub ogólnie problemów z nauką, możemy zabrać dziecko do muzeum lub centrum nauki, gdzie pozna naukę z innego punktu widzenia i może przekona go to do lepszego zachowania w szkole i uważania na zajęciach.
Jeśli zaś brakuje mu zabawy na świeżym powietrzu i ruchu to może kwestia tego, że nie ma co robić na dworze? Może brakuje mu piłki do zabawy, siatki czy bramki, żeby mógł biegać i bawić się?

Czym jest praktyczny dla dzieci?

Praktyczny prezent dla dzieci, to taki prezent, z którego zarówno dziecko, jak i w mniejszym stopniu rodzice mogą skorzystać. Dziecko skorzysta, gdyż dostanie coś ciekawego ale i praktycznego, z czego będzie mogło skorzystać. Rodzic skorzysta jakby z samego tego faktu, że jego dziecko otrzyma coś, czego sam rodzic nie mógł kupić lub czego kupno nadwyrężyło by w pewien sposób budżet domowy. Zaś po otrzymaniu takiego prezentu nie tylko budżet nie zostanie obciążony, a dziecko skorzysta. Będzie mogło się dalej rozwijać.

 

Dzieci
Edukacja przez sztukę – jak działania plastyczne wpływają na rozwój emocjonalny i poznawczy dziecka?

Edukacja przez sztukę stanowi jeden z najbardziej inspirujących i wszechstronnych sposobów wspierania rozwoju dziecka. Działania plastyczne, takie jak rysowanie, malowanie czy lepienie z gliny, są nie tylko formą wyrazu artystycznego, ale również potężnym narzędziem edukacyjnym, wpływającym na rozwój emocjonalny i poznawczy maluchów. Poprzez sztukę dzieci mają możliwość wyrażenia swoich myśli, …

Dzieci
Magiczne nici, z których można stworzyć niesamowite dzieła – luksusowe włóczki!

Jest coś magicznego w rękodziełach. Można zmieniać zwykłe włókna w wyjątkowe dzieła sztuki. Materiałem, który charakteryzuje się takimi zaletami jest chociażby dobrze nam znana włóczka. Nić ta nie tylko pozwala wynieść kreatywność na wyżyny, ale również bawić się nieskończoną wyobraźnią. Sprawdź, jakie zalety włóczki warto wyróżnić, a także co można z …

Dzieci
Oduczanie niemowlaka jedzenia nocą

Nocne pobudki na jedzenie dzieci bywają często prawdziwą zmorą świeżo upieczonych rodziców, którzy już nie pamiętają, jak to jest przespać całą noc bez jednej przerwy. Przychodzi w końcu i ten moment, kiedy karmienie maluszka w godzinach nocnych nie stanowi już jego potrzeby, a pozostaje tylko jego przyzwyczajeniem. Jak zatem oduczyć …