Wiedza zawarta w książkach – pozycje dla rodziców niemowlaka

Dzieci

Pojawienie się pierwszego dziecka to wielkie wydarzenie dla rodziców. Poza chwilami pełnymi radości i wzruszeń, nie można zapominać także o tych trudnych. Z pewnością można powiedzieć, że rodzicielstwo to niełatwe zadanie. Jak zaspokajać potrzeby dziecka? O czy należy pamiętać? Czego unikać w opiece nad niemowlakiem? To tylko przykłady pytań, które pojawiają się w głowie świeżo upieczonych rodziców. Książki dla rodziców niemowląt to rozwiązanie, po które warto sięgnąć. Znajdziesz w nim wiele ważnych informacji, odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Poniżej znajdziesz kilka najciekawszych propozycji, które zdecydowanie warto polecić rodzicom niemowlaków.

Książki dla rodziców niemowląt – motywacja

W ofercie sklepów i księgarni dostępnych jest wiele pozycji, których tematem jest wszystko to co związane z opieką nad niemowlakiem. Oto kilka najciekawszych propozycji, na które warto zwrócić uwagę:

  1. Harvey Karpp „Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” – każdy troskliwy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe i uśmiechnięte. Rzeczywistość nie jest jednak tak różowa, a dzieci płaczą z najróżniejszych powodów. Jak temu zaradzić? Dlaczego maluch jest niezadowolony? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz w książce „Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” autorstwa Harvey Karpp.
  2. Aleksandra Charęzińska, Joanna Szulc „Sensoryczne niemowlę” – im dziecko jest starsze, tym bardziej ciekawe świata. Maluch z każdym miesiącem życia odkrywa swoje możliwości. Warto zadbać o prawidłowy rozwój sensoryczny. Informacje zawarte w książce „Sensoryczne niemowlę” autorstwa Aleksandry Charęzińskiej i Joanny Szulc przydadzą się każdemu rodzicowi niemowlaka. Chcesz pomóc dziecku rozwinąć potencjał sensoryczny? Sięgnij po wspomnianą pozycję.
  3. Tina Payne Bryson „Dziecko od A do Z” – jest to książka, w której można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez rodziców. Książka zawiera informacje na tematy związane z rozszerzaniem diety dziecka, jego snem, szczepieniami czy alergiami.
  4. Cave Simone, Fertleman Caroline „Twoje niemowlę. Tydzień po tygodniu” – ten poradnik opieki nad maluszkiem powinien zagościć w domu każdego rodzica. Są w niej opisane pierwsze miesiące życia dziecka, ważne zagadnienia związane z rozwojem. Dzięki tej lekturze dowiesz się, jak prawidłowo opiekować się swoją pociechą. Jest to wiedza niezbędna, którą powinien posiadać każdy rodzic.
  5. Sheila Kitzinger „Płaczące niemowlę” – płacz dziecka to jedno z najtrudniejszych doświadczeń rodzica. Warto pamiętać, że jest to naturalny odruch malucha, na który trzeba potrafić odpowiednio zareagować. Dzięki książce „Płaczące niemowlę” autorstwa Sheili Kitzinger dowiesz się jak to robić.
  6. Gill Rapley, Tracey Murkett „Bobas lubi wybór” – każde dziecko ma swoje preferencje, rozwija się w swoim tempie. Okazuje się, że najmłodsi lubią mieć wybór, co jest przedstawione klarowanie w książce „Bobas lubi wybór”. Znajdziesz w niej wiele informacji na temat tego, jak zadbać o prawidłową dietę dziecka.

Nie ma rodziców idealnych

Książki o rodzicielstwie są bardzo ważne, ale warto pamiętać, aby nie wpaść w pułapkę. Jeśli wciąż poszukujesz nowych informacji, a po przeczytaniu książek czujesz, że jesteś złym rodzicem, być może warto przystopować z lekturą. Pamiętaj, że nie ma rodziców idealnych, każdy może popełniać błędy. W wielu sytuacjach ważne jest to, aby po prostu zaufać swojemu rodzicielskiemu instynktowi.

Zakończenie

Książki to skarbnica mądrości z której warto skorzystać. W ofercie sklepów i księgarni jest wiele interesujących pozycji, które pomagają lepiej zrozumieć dziecko i wspierać je w rozwoju. Książki zaproponowane w tym artykule pozwolą odnaleźć Ci odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z wychowaniem i opieką nad dzieckiem. Warto z nich skorzystać, aby być lepszym rodzicem i zapewnić dziecku wszystko to, czego tak naprawdę potrzebuje.

 

Dzieci
Edukacja przez sztukę – jak działania plastyczne wpływają na rozwój emocjonalny i poznawczy dziecka?

Edukacja przez sztukę stanowi jeden z najbardziej inspirujących i wszechstronnych sposobów wspierania rozwoju dziecka. Działania plastyczne, takie jak rysowanie, malowanie czy lepienie z gliny, są nie tylko formą wyrazu artystycznego, ale również potężnym narzędziem edukacyjnym, wpływającym na rozwój emocjonalny i poznawczy maluchów. Poprzez sztukę dzieci mają możliwość wyrażenia swoich myśli, …

Dzieci
Magiczne nici, z których można stworzyć niesamowite dzieła – luksusowe włóczki!

Jest coś magicznego w rękodziełach. Można zmieniać zwykłe włókna w wyjątkowe dzieła sztuki. Materiałem, który charakteryzuje się takimi zaletami jest chociażby dobrze nam znana włóczka. Nić ta nie tylko pozwala wynieść kreatywność na wyżyny, ale również bawić się nieskończoną wyobraźnią. Sprawdź, jakie zalety włóczki warto wyróżnić, a także co można z …

Dzieci
Oduczanie niemowlaka jedzenia nocą

Nocne pobudki na jedzenie dzieci bywają często prawdziwą zmorą świeżo upieczonych rodziców, którzy już nie pamiętają, jak to jest przespać całą noc bez jednej przerwy. Przychodzi w końcu i ten moment, kiedy karmienie maluszka w godzinach nocnych nie stanowi już jego potrzeby, a pozostaje tylko jego przyzwyczajeniem. Jak zatem oduczyć …