Zabawki dla niemowląt – sprawdź najlepsze propozycje

Dzieci

Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że dzieci uwielbiają zabawę. Warto pamiętać, że odpowiednio wybrane zabawki to okazja nie tylko do miłego spędzenia czasu, ale również szansa na wspomaganie prawidłowego rozwoju. Zabawki kojarzą się najczęściej z kilkulatkami. Nie należy jednak zapominać, że także mniejsze pociechy ucieszą się z ciekawych zabawek, które zachęcą je do aktywności. Co warto podarować niemowlakowi? Kilka najlepszych propozycji znajdziesz poniżej.

Zabawki dla niemowlaka

Odwiedzając sklep z zabawkami dla najmłodszych, można mieć pewne trudności. Oferta sklepów jest bowiem tak bardzo rozbudowana, że trudno się zdecydować. Jeśli Ty również masz z tym problem, poznaj popularne zabawki dla dzieci, które będą dobrym wyborem:

  1. Miękka kostka sensoryczna – rozwój sensoryczny to bardzo ważna kwestia, o którą warto zadbać już od najmłodszych miesięcy życia malucha. Miękka kostka sensoryczna to doskonały wybór dla Twojego niemowlaka. Co w niej takiego dobrego? Wiele rzeczy. Elementy miękkiej kostki szeleszczą, piszczą, mają różne faktury. Kostka sensoryczna wzbudzi ciekawość w każdym małym odkrywcy świata i zachęci do aktywności.
  2. Mata edukacyjna – można ją zobaczyć w wielu domach rodziców niemowlaków, czemu nie należy się dziwić. Mata edukacyjna zapewnia dziecku wiele możliwości, które korzystnie wpływają na jego rozwój. Grzechotki, szeleszczące elementy, pluszaki, piszczałki to tylko niektóre elementy mat tego rodzaju. Ciekawą propozycją są takie w formie basenu z kulkami, co daje maluchowi jeszcze większe pole do popisu. Mata edukacyjna to sposób na rozrywkę na wiele godzin i szansa na wsparcie prawidłowego rozwoju dziecka.
  3. Zabawki wydające odgłosy – na pewno zauważyłeś już, że niemowlę interesuje się wszystkim tym co wydaje ciekawe dla niego odgłosy. Doskonałą propozycją będą więc zabawki, które wydają dźwięki. Misie czy zawieszki z pozytywką na pewno przypadną do gustu Twojemu dziecku.
  4. Zabawki interaktywne – doskonale wspierają rozwój, zapewniają rozrywkę na długi czas. W zależności od zabawki, można korzystać z różnych opcji. Bąbelki dimpl, muzyczne poduszki do zabawy czy interaktywne misie do przykłady zabawek, które warto podarować niemowlakowi.
  5. Klocki dla niemowląt – dobrą propozycją są takie, które wymagają od dziecka dopasowania kształtów. Chociaż na początku pojawią się pewne trudności, wraz z kolejnymi ćwiczeniami maluch będzie osiągał sukcesy.

Zabawki dla niemowląt – o tym warto pamiętać

Bezpieczeństwo dziecka to kwestia najważniejsza, nie można o niej zapominać. Decydując się na zakup zabawki, zwracaj uwagę jedynie na ofertę zaufanych sklepów. Zabawki powinny posiadać stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Nie mogą być barwione niebezpiecznymi substancjami, nie powinny także zawierać niebezpiecznych dla dziecka elementów. Zaufane marki posiadają w swojej ofercie jedynie takie produkty, które można podarować najmłodszym. Korzystanie z oferty zaufanych marek oznacza gwarancję wysokiej jakości, co niewątpliwie jest korzyścią. Takie zabawki mogą posłużyć przez wiele lat, niejednemu dziecku. Poza tym należy zwrócić uwagę również na oznaczenia wieku. Są one umieszczone zazwyczaj z przodu opakowania. Nawet, jeśli kupujesz zabawki posiadające certyfikaty bezpieczeństwa i dopasowane do wieku i możliwości dziecka, pamiętaj, aby czuwać nad bezpieczeństwem pociechy podczas zabawy.

Gdy nie masz czasu na zakupy

Wielu rodziców nie ma czasu a często również ochoty na to, aby buszować po sklepach. Jeśli Ty także znajdujesz się w tej grupie, warto postawić na zakupy internetowe. Możesz ich dokonać w dogodnej dla Ciebie porze, bez zwracania uwagi na godziny otwarcia. Zakupów online można dokonać z każdego miejsca, gdzie jest możliwe połączenie z internetem. Wygodne formy dostawy sprawiają zaś, że każdy może wybrać najlepszą dla siebie opcję. Warto wykorzystać tak wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić czas i energię.

 

Dzieci
Dlaczego roczne dziecko nie śpi w nocy?

Nocne pobudki małego dziecka nie są czymś nowym dla rodziców. Jednak kiedy dziecko mając już rok nadal budzi się w nocy jest to trochę zastanawiające. W teorii bowiem w nocy dziecko roczne powinno już spać nawet do 11-12 godzin. Tymczasem zdarza się, że niektóre nadal mają problemy ze snem i …

Dzieci
Dzieci a picie z kubka – jak podejść do tematu?

Samodzielne picie z kubka to jedna z podstawowych umiejętności, której musimy nauczyć swoje pociechy. A raczej pomóc w nauce, gdyż niektóre dzieci mogą bardzo szybko załapać o co chodzi, a inne będą oporne w nauce. Wiadomo jednak, że dzięki kilku poradom możesz oszczędzić sobie bardzo wiele sprzątania po rozlanych soczkach …

Dzieci
Jak wygląda sprawa ze spaniem u 8 miesięcznego dziecka?

Młodzi rodzice martwią się o wiele rzeczy związanych z ich pociechami. Czy używamy odpowiednich maści i kremów do ochrony dziecka? Czy na pewno maluchowi jest wygodnie w ubrankach? Ile powinny wynosić przerwy od jedzenia? Jednak chyba największym zmartwieniem jest sen. Ile powinno spać 8 miesięczne dziecko? Jak zmienia się ilość …