Zabawki dla niemowląt – sprawdź najlepsze propozycje

Dzieci

Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że dzieci uwielbiają zabawę. Warto pamiętać, że odpowiednio wybrane zabawki to okazja nie tylko do miłego spędzenia czasu, ale również szansa na wspomaganie prawidłowego rozwoju. Zabawki kojarzą się najczęściej z kilkulatkami. Nie należy jednak zapominać, że także mniejsze pociechy ucieszą się z ciekawych zabawek, które zachęcą je do aktywności. Co warto podarować niemowlakowi? Kilka najlepszych propozycji znajdziesz poniżej.

Zabawki dla niemowlaka

Odwiedzając sklep z zabawkami dla najmłodszych, można mieć pewne trudności. Oferta sklepów jest bowiem tak bardzo rozbudowana, że trudno się zdecydować. Jeśli Ty również masz z tym problem, poznaj popularne zabawki dla dzieci, które będą dobrym wyborem:

  1. Miękka kostka sensoryczna – rozwój sensoryczny to bardzo ważna kwestia, o którą warto zadbać już od najmłodszych miesięcy życia malucha. Miękka kostka sensoryczna to doskonały wybór dla Twojego niemowlaka. Co w niej takiego dobrego? Wiele rzeczy. Elementy miękkiej kostki szeleszczą, piszczą, mają różne faktury. Kostka sensoryczna wzbudzi ciekawość w każdym małym odkrywcy świata i zachęci do aktywności.
  2. Mata edukacyjna – można ją zobaczyć w wielu domach rodziców niemowlaków, czemu nie należy się dziwić. Mata edukacyjna zapewnia dziecku wiele możliwości, które korzystnie wpływają na jego rozwój. Grzechotki, szeleszczące elementy, pluszaki, piszczałki to tylko niektóre elementy mat tego rodzaju. Ciekawą propozycją są takie w formie basenu z kulkami, co daje maluchowi jeszcze większe pole do popisu. Mata edukacyjna to sposób na rozrywkę na wiele godzin i szansa na wsparcie prawidłowego rozwoju dziecka.
  3. Zabawki wydające odgłosy – na pewno zauważyłeś już, że niemowlę interesuje się wszystkim tym co wydaje ciekawe dla niego odgłosy. Doskonałą propozycją będą więc zabawki, które wydają dźwięki. Misie czy zawieszki z pozytywką na pewno przypadną do gustu Twojemu dziecku.
  4. Zabawki interaktywne – doskonale wspierają rozwój, zapewniają rozrywkę na długi czas. W zależności od zabawki, można korzystać z różnych opcji. Bąbelki dimpl, muzyczne poduszki do zabawy czy interaktywne misie do przykłady zabawek, które warto podarować niemowlakowi.
  5. Klocki dla niemowląt – dobrą propozycją są takie, które wymagają od dziecka dopasowania kształtów. Chociaż na początku pojawią się pewne trudności, wraz z kolejnymi ćwiczeniami maluch będzie osiągał sukcesy.

Zabawki dla niemowląt – o tym warto pamiętać

Bezpieczeństwo dziecka to kwestia najważniejsza, nie można o niej zapominać. Decydując się na zakup zabawki, zwracaj uwagę jedynie na ofertę zaufanych sklepów. Zabawki powinny posiadać stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Nie mogą być barwione niebezpiecznymi substancjami, nie powinny także zawierać niebezpiecznych dla dziecka elementów. Zaufane marki posiadają w swojej ofercie jedynie takie produkty, które można podarować najmłodszym. Korzystanie z oferty zaufanych marek oznacza gwarancję wysokiej jakości, co niewątpliwie jest korzyścią. Takie zabawki mogą posłużyć przez wiele lat, niejednemu dziecku. Poza tym należy zwrócić uwagę również na oznaczenia wieku. Są one umieszczone zazwyczaj z przodu opakowania. Nawet, jeśli kupujesz zabawki posiadające certyfikaty bezpieczeństwa i dopasowane do wieku i możliwości dziecka, pamiętaj, aby czuwać nad bezpieczeństwem pociechy podczas zabawy.

Gdy nie masz czasu na zakupy

Wielu rodziców nie ma czasu a często również ochoty na to, aby buszować po sklepach. Jeśli Ty także znajdujesz się w tej grupie, warto postawić na zakupy internetowe. Możesz ich dokonać w dogodnej dla Ciebie porze, bez zwracania uwagi na godziny otwarcia. Zakupów online można dokonać z każdego miejsca, gdzie jest możliwe połączenie z internet -em. Wygodne formy dostawy sprawiają zaś, że każdy może wybrać najlepszą dla siebie opcję. Warto wykorzystać tak wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić czas i energię.

 

Dzieci
Edukacja przez sztukę – jak działania plastyczne wpływają na rozwój emocjonalny i poznawczy dziecka?

Edukacja przez sztukę stanowi jeden z najbardziej inspirujących i wszechstronnych sposobów wspierania rozwoju dziecka. Działania plastyczne, takie jak rysowanie, malowanie czy lepienie z gliny, są nie tylko formą wyrazu artystycznego, ale również potężnym narzędziem edukacyjnym, wpływającym na rozwój emocjonalny i poznawczy maluchów. Poprzez sztukę dzieci mają możliwość wyrażenia swoich myśli, …

Dzieci
Magiczne nici, z których można stworzyć niesamowite dzieła – luksusowe włóczki!

Jest coś magicznego w rękodziełach. Można zmieniać zwykłe włókna w wyjątkowe dzieła sztuki. Materiałem, który charakteryzuje się takimi zaletami jest chociażby dobrze nam znana włóczka. Nić ta nie tylko pozwala wynieść kreatywność na wyżyny, ale również bawić się nieskończoną wyobraźnią. Sprawdź, jakie zalety włóczki warto wyróżnić, a także co można z …

Dzieci
Oduczanie niemowlaka jedzenia nocą

Nocne pobudki na jedzenie dzieci bywają często prawdziwą zmorą świeżo upieczonych rodziców, którzy już nie pamiętają, jak to jest przespać całą noc bez jednej przerwy. Przychodzi w końcu i ten moment, kiedy karmienie maluszka w godzinach nocnych nie stanowi już jego potrzeby, a pozostaje tylko jego przyzwyczajeniem. Jak zatem oduczyć …